Situm Events pri Slovak Futsal Week

futsalslovakiaV septembri zažil slovenský šport malú slávnosť. Slovenský futsalový zväz aj za nášho prispenia zorganizoval akciu, ktorá nemá v našich zemepisných šírkach obdoby a stretlo sa na nej to najlepšie, čo môže európsky, ale aj svetový futsal ponúknuť. Zorganizovali sme Slovak Futsal Week 2017.

Išlo o trojdňový turnaj v Bratislave a Trnave, ktorého sa okrem našej futsalovej reprezentácie zúčastnili tímy Španielska a Talianska. Španielsko je momentálne druhým najlepším tímom sveta hneď po Brazílii a Talianom patrí v rankingu FIFA 5.pozícia. V prípade Španielska ide navyše o sedemnásobného majstra sveta a dvojnásobného majstra Európy, víťaza posledného európskeho šampionátu z roku 2016. Taliani zase vyhrali predposledné európske majstrovstvá v roku 2014, takže o náboj bolo postarané.

Oba svetové tímy potrebovali prvotriedne zázemie a že fungujú naozaj päťhviezdičkovo, svedčia také detaily ako ich vlastný kuchár vo výprave a množstvo ďalších detailov. Bolo nám cťou, že sme mohli k ich spokojnosti s účasťou na tomto turnaji pomôcť. A že nejde len o hocijakých hostí svedčí aj fakt, že Španielsko s Talianskom vzhľadom na svoje top postavenie vo futsale vôbec nehrávajú vzájomné prípravné zápasy, naposledy sa tak stalo v roku 2012. Niečo ako keby si prišlo na Slovensko zahrať hokej Rusko s Kanadou v top zostavách.

Slovenská reprezentácia sa však nenechala zahanbiť a obom favoritom statočne vzdorovala. Proti Španielsku sme sa dokonca ujali vedenia 1:0, no napokon prehrali tesne 2:3. Oproti posledného vzájomnému zápasu s touto reprezentáciou však ide o výrazné zlepšenie, veď v posledných dvoch zápasoch v roku 2012 sme im podľahli 0:5 a 0:8. O niečo viac si naši hráči verili proti Talianom, v zápase s ktorými sa taktiež ujali vedenia a dokonca vyhrali prvý polčas. Napokon však prehrali 1:4. Vo vzájomnom súboji oboch topfavoritov videli diváci futsal naozaj svetovej úrovne a do každého súboja sa išlo naplno. Španieli napokon zvíťazili 4:0 a zaslúžene vyhrali celý Slovak Futsal Week.

Je nám cťou, že sme mohli priložiť ruku k tomuto sviatku, pre divákov sme mohli pripraviť sprievodný program, zabezpečiť organizáciu v hale, hudobnú produkciu, či rôzne súťaže. Priamy internetový prenos sledovali stovky divákov na Slovensku i v zahraničí, zaplnená hala v Bratislave tlieskala pekným akciám, takže veríme, že divákov sa všetko páčilo a v budúcnosti sa ešte pri takejto akcii stretneme.

Pozrite si galériu z celej akcie: