Prvý ročník akcie Deťom s rakovinou spája

detom s rakovinou logofoto2Je nám veľkou cťou, že sme mohli byť súčasťou skvelej akcie s názvom Deťom s rakovinou spája, ktorú 15.septembra 2018 organizovala nezisková organizácia Deťom s rakovinou. Sme radi, že sme mohli prispieť k skvelej atmosfére prvého ročníka a potešiť sálu plnú hrdinov. Pretože len málokedy sa stáva, že organizujete akciu a všetci pozvaní hostia sú naozjastnými hrdinami.

Krásny event v bratislavskom hoteli DoubleTree by Hilton bol určený všetkým detským vyliečeným pacientom z Kliniky detskej hematológie a onkológie na Kramároch. Pozvanie prijali malí hrdinovia, ich súrodenci, rodičia a lekári, aby spoločne oslávili život. Deti sa počas celého dňa mohli hrať s animátormi v štýle párty Harryho Pottera. Pre rodičov bol pripravený odborný program s prednášajúcimi, ktorí poskytli tipy o zdravej výžive či špeciálnej starostlivosti pre vyliečených pacientov. Spoločne sme absolvovali odbornú panelovú diskusiu. Hlavným bodom programu však bolo odovzdávanie cien za statočnosť, ktoré si prebrali všetky pozvané deti. A na záver sme privítali špeciálneho hosťa celej akcie, keď deťom, rodičom aj lekárom prišiel vysloviť obdiv a poďakovať za ich úsilie prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska.

Že akcia dopadla nad očakávanie dokazuje aj to, že pán prezident na nej zostal oveľa dlhšie ako plánoval, ochotne debatoval a fotil sa so všetkými účastníkmi. Po celom dni sa účastníci lúčili s úsmevom a vierou, že v ďalších rokoch sa budeme stretávať už len na takýchto milých akciách mimo nemocničných priestorov.

Veľmi sa tešíme, že sme mohli byť súčasťou tohto skvelého eventu a vyčarovať úsmev na tvárach tým, ktorí si to zaslúžia naozaj najviac.