Stáli sme pri zrode footgolfu

footgolf sk logoŽe neviete čo je to footgolf? Zdá sa vám spojenie futbalu a golfu zvláštne? Rozmýšľate pre koho je určený?

Tak už sa viac nemusíte trápiť, pretože je našou cťou stáť pri zrode tohto stále populárnejšieho športu a prešliapávať mu cestičku na Slovensku. Napriek tomu, že ide o veľmi mladý šport a aj v zahraničí má len niekoľkoročnú históriu, na Slovensku si získava stále väčšiu a väčšiu popularitu. Od roku 2014, kedy vznikla Slovenská footgolfová asociácia prebehlo len niekoľko mesiacov a boli sme svedkami prvého slovenského turnaja na golfovom ihrisku v Malackách. Pre veľký úspech, ktorý na ihrisko prilákal aj také futbalové hviezdy ako sú Ján Kozák či Vladimír Kinder, nenechal druhý slovenský turnaj na seba dlho čakať. A následne prišiel doterajší vrchol práce footgolfových nadšencov, keď18.4.2015 na Slovensko zavítalo 2.kolo European Footgolf Trophy Tour. A my sme boli pri tom!

67 hráčov z jedenástich krajín sa v sobotu po otvorení turnaja postavilo na greeny a začalo svojho cestu za víťazstvom. Po prvom hracom dni bolo Slovensko dokonca blízko k veľkému prekvapeniu, keď bol priebežne lídrom Ján Kozák, no druhý deň mu už tak veľmi nevyšiel a skončil na celkovom 13.mieste. Z celkového prvenstva sa tešil Marco Caricoti z Talianska, druhý skončil nemecký reprezentant Alex Kober a bronz ide zásluhou Paula Olivera do Anglicka.

V tímovej súťaži zvíťazila reprezentácia Talianska pred Anglickom a Maďarskom. Slovenský tím sa umiestnil na skvelom štvrtom mieste.

Po skončení turnaja odovzdali prezident Slovenskej footgolfovej asociácie Tomáš Dittinger, riaditeľ turnaja Juraj Gubáni a zástupca Situm Sports Matej Mutiš najlepším skvelé ceny. A ako zhodnotil viceprezident FIFG (Federation for International FootGold) Gábor Gelencsér, prvé európske podujatie na Slovensku splnilo všetky svetové kritériá a zaradilo tak definitívne našu krajinu na footgolfovú mapu.

Tešíme sa, že v budúcnosti privítame aj klientov Situm Sports na golfovom ihrisku – footgolf si zamilujete na prvý pohľad.

Pozrite si fotografie z 2.kola European Footgolf Trophy Tour v Malackách: